Digitální odolnost je jedním ze základních pilířů ekonomického úspěchu a bezpečnosti. Podniky či například státní organizace musí být připraveny chránit svá data a systémy před kybernetickými útoky. Digitální odolnost pomáhá identifikovat potenciální bezpečnostní rizika, vypracovat strategie k jejich zmírnění a zajistit, aby jejich systémy zůstaly bezpečné.
Společnost Microsoft ve své zprávě Digital Defense Report uvedla, že informační kriminalita je na vzestupu a očekává se, že trend bude pokračovat i nadále. Tato skutečnost představuje významnou hrozbu pro soukromé podniky, státní správu i jednotlivce, kteří musí budovat svou digitální odolnost. Důležitými aspekty jsou monitoring infrastruktury, zálohování a kontrola procesu zálohování, tvorba tzv. contingency plans, investice do školení a vzdělávání zaměstnanců a jasně nastavená pravidla.
Jaké jsou tedy klíčové trendy a výzvy v oblasti kybernetické bezpečnosti a digitální odolnosti? A jaká jsou důležitá doporučení s tím související? Tím vším se budeme zabývat v průběhu této snídaně, která uzavírá trojici setkání na téma kybernetické bezpečnosti.
Našimi hosty budou:
- Robert Králíček, Poslanec, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky
- Kateřina Magnna, Government Affairs Lead, Microsoft Česká republika, Slovensko a Maďarsko
- Vladimír Rohel, Ředitel Sekce Bezpečnost, Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p.
- Jan Kolouch, Metodik kybernetické bezpečnost, CESNET
- Jan Marek, Spoluzakladatel, Cyber Rangers s.r.o.
Moderátorem pracovní snídaně je Marek Ondroušek.
Akce pouze pro zvané.
Spolupořadatelem akce je společnost Microsoft.