Jako studentka mezinárodních vztahů a evropských studií na Metropolitní univerzitě v Praze si velice cením možnosti absolvování stáže v rámci Institutu pro politiku a společnost. Institut pro politiku a společnost je liberálně orientovaný think-tank, který vytváří platformu pro otevřenou a progresivní diskusi, která je velmi oceňována. Během mé stáže jsem se zúčastnila několika debat a konferencí o různých tématech, mezi které patří například mezinárodní konference Výzvy pro Evropu 2018, „Business Breakfast Digital Czech Republic“ nebo debaty o možnosti přímé demokracie v České republice, která se konala v Poslanecké sněmovně.
Dále jsem získala cenné znalosti v oblasti politiky, mezinárodních vztahů, ekonomiky a naučila se cenných dovedností, jako procesní zpracování žádostí o granty nebo psaní výsledků z konferencí. Napsal jsem 2 policypapery, „Velvyslanectví USA se přestěhuje do Jeruzaléma a jeho dopad na mezinárodní vztahy“ a „Čínsko-americká obchodní válka“. Oba příspěvky byly pod dohledem zkušené analytičky Terezy Chmelíkové, která mi při vypracovávání politických zpráv vždycky dala konstruktivní připomínky.
Jedním z hlavních zážitků je příležitost zúčastnit se týdenní konference na východní Ukrajině v Doněcku a Luhansku a možnost vystoupit na konferenci a hovořit v ruštině o tématech nenávisti a extremismu na Slovensku. Za tuto příležitost jsem vděčná Romanovi Mácovi, který je vynikajícím odborníkem na rusko-ukrajinské vztahy a ruskou propagandu.
Velkým potěšením byla spolupráce s výkonnou ředitelkou Institutu Šárkou Prát, která je velmi inspirativní a poskytla skvělé rady, kterých si velmi vážím. Celkově všichni členové Institutu vytvářejí velmi přátelské a profesionální prostředí, rádi vám pomohou nebo poradí při nějakém problému. Práce pro Institut byla zábavná a profesionálně prospěšná. Stáž v Institut doporučuji všem.